hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Már India a legnépesebb ország a Földön

Az ENSZ becslései szerint India megelőzte Kínát, a világ legnépesebb országa lett. Az a legjelentősebb változás a feljegyzések kezdete óta - írja a The Guardian.

Az ENSZ számításai szerint - melyeket számos tényező, köztük a népszámlálási adatok, valamint a halálozási és születési ráták alapján készítettek – India most 1 425 775 850 lakosa van, ami először haladja meg Kínát.

India első helye szimbolikus

Kína népességének csökkenése több évtizedes szigorú törvények következménye, amelyek célja az ország virágzó születési arányának kordában tartása, beleértve az egy gyermekes politika bevezetését az 1980-as években. Ez magában foglalta azt is, hogy a több gyerekes családoknak pénzbüntetést kellett fizetniük, ami gyakran kényszerabortuszokkal is járt. Noha kezdetben rendkívül hatékonyak voltak a népességszabályozásban, ezek a politikák saját sikerük áldozataivá váltak, és az ország most az elöregedő népesség meredek hanyatlásával küzd, aminek súlyos gazdasági következményei lehetnek.

Mindeközben Indiában

Indiában 1950 óta több mint egymilliárddal nőtt a lakosság. Bár a növekedés mára lelassult, az országban élők száma várhatóan tovább fog növekedni a következő néhány évtizedben, és 2064-re eléri 1,7 milliárdos csúcsot. Napjainkban Indiában átlagosan 86 000 baba születik, míg Kínában mindössze 49 400.


Forrás: theguradian.com