Becsült olvasási idő: 0 perc
Médiapartnert választott a Nestlé

A Group M nyerte a Nestlé decemberben médiavásárlásra kiírt tenderét. A cég korábbi ügynökségét, a Zenith Optimediát a Group M váltja.

A Nestlé 4 hónapos tender után a Group M-et választotta az egyesült államokbeli médiaköltéseinek lebonyolítására, amelyet eddig a Zenith Optimedia végzett - írja az Advertising Age. A Nestlé a tenderkiírásban a költségcsökkentésre helyezte a hangsúlyt, a cég tavaly 753 millió dollárt költött reklámokra a Kantar adatai alapján.

A Group M-nek a Nestlé Nutrition, Nestlé Health Sciences, Nespresso USA, Nestlé Waters North America, Nestlé Purina PetCare és Nestlé USA cégek médiatervezésével és –vásárlásával kell foglalkoznia.