hero
Nébih
Becsült olvasási idő: 1 perc
#megelőzhető néven indított kampányt a Nébih
Az Élelmiszer-biztonsági Világnap adta az apropót.

Egy kitüntetett nap a biztonságosabb mindennapokért június 7-e, az élelmiszer-biztonság világnapja, ám ahhoz, hogy elkerüljük az élelmiszer-eredetű megbetegedéseket, nem elég ezen az egy napon foglalkoznunk a témával. A helyes élelmiszer-kezelési szabályoknak a mindennapjaink gyakorlatává kell válniuk. Erre hívja fel idén is a figyelmet a #megelőzhető című közösségi média-kampányában a Nébih.

A társadalmi célú kampány 2022. május 30-án indult és június 7-ig tart, középpontjában a hivatal három új szemléletformáló videója áll. A „Neked miért fontos?” kisfilm elgondolkodásra, a saját érintettségünkkel való szembenézésre ösztönöz. A másik két animáció pedig a helyes élelmiszer-kezelés, a -tárolás és a megelőzés, vagyis az élelmiszer-eredetű megbetegedések elkerülésének legfőbb lépéseit mutatja be.

A kampány részeként a FAO (az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete) üzeneteit, a Nébih saját élelmiszer-biztonsági tanácsait, valamint egy, a középiskolás korosztálynak szóló, élelmiszer-biztonság témakörével foglalkozó tananyagot is megismerhetnek az érdeklődők. 

A #megelőzhető a hivatal internetes oldalain, Facebook és Instagram felületein, YouTube csatornáján fut, a szemléletformáló anyagok elérhetők a kampányoldalon is: https://portal.nebih.gov.hu/vilagnap.

További információ:

#megelőzhető kampányoldal: portal.nebih.gov.hu/vilagnap

Nébih Facebook: facebook.com/nebIh.hu

Nébih Instagram: https://www.instagram.com/nebih_hun/ 

Nébih YouTube: youtube.com/c/NEBIHvideok

Ételt csak okosan (ÉCSO): eteltcsakokosan.hu 

ÉCSO Facebook: facebook.com/eteltcsakokosan

ÉCSO Instagram: instagram.com/etelt_csak_okosan/

Nébih Oktatás: nebihoktatas.hu/kozepiskola

A nyitókép forrása: Adobe Stock