Becsült olvasási idő: 1 perc
Megjöttek az új 500 forintosok

Megjelentek az első olyan 500 forintosok, amit már az új jegybanki vezetés aláírása hitelesít.

A vártnál hamarabb jelentek meg az új jegybanki vezetés által aláírt 500 forintosok a készpénzforgalomban. A jegybank tervei szerint a Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Balog Ádám MNB alelnök által aláírt új bankók kibocsátására, csak 2014 elején került volna sor. A jegybank az idén a készletről cseréli a bankjegyeket, idén mindössze 500 és 2000 forintosok gyártását tervezték.

pénzAz MNB-vel azzal számolnak, hogy belátható időn belül nem bontják meg a hat bankjegyből és hat érméből álló címletsorozatot, így könnyen lehetséges, hogy az euró majdani bevezetéséig fennmaradnak a jelenlegi bankjegyek – persze a biztonsági kihívások miatt – időnként ráncfelvarráson eshetnek át. Amennyiben tartós marad az alacsony infláció és a biztonsági követelményeket is kielégítik, akkor valóban nem érdemes új bankjegyek kibocsátást tervezni.

Magyarországnak jelenleg nincs eurócsatlakozási céldátuma, így a közös valuta bevezetésének pénzmeglehetősen kicsi az esélye ebben az évtizedben, ráadásul a jelenlegi makrogazdasági környezet sem segítene egy gyors csatlakozást.