Becsült olvasási idő: 1 perc
Mégsem szexista a Morrisons reklámja

A brit Morrisons szupermarket karácsonyi reklámját többen kifogásolták, mert idejét múlt nemi sztereotípiákat jelenít meg. A Marketingweek arról ír, hogy a máskor szigorú brit reklámhatóság viszont nem találta szexistának a szpotot.

A brit Morrisons szupermarket karácsonyi tévészpotját 26-an panaszolták be azzal, hogy a film idejétmúlt nemi sztereotípiákat boncolgat, támadó és szexista - írja cikkében a Marketing Week. A kifogásolt hirdetésben egy karácsonyra készülő családot lehet látni. Az anya a női szerepeknek megfelelően feleleveníti az ünnepi hagyományokat: képeslapot ír, előkészíti a kelbimbót, és megsüti az ünnepi pulykát. A munkába családja is besegít neki, majd együtt elfogyasztják az ünnepi vacsorát.

A The Advertising Standards Authority (ASA) szerint a reklámban nem tükröződik negatív sztereotípia, és nem bátorít diszkriminatív magatartásra. Habár elismerik, hogy néhány ember számára ez a családi ábrázolásmód ízléstelen lehet, de egy reklámnak szerintük nem feladata minden egyes család hagyományait, szokásait bemutatni.  

A szupermarketnek egyébként egy másik karácsonyi reklámját is kifogásolták a fogyasztók: 150 panasz érkezett azzal a szintén a DKLW Lowe által készített filmmel kapcsolatban, amelyben egy kutyát karácsonyi pudinggal etettek. A panasszal élők szerint veszélyes magatartást mutattak be a filmben, de az ASA nem osztotta ezeket a véleményeket sem. 

Nemcsak a Morrisons karácsonyi filmjét panaszolták be a fogyasztók, az Asda ünnepi szpotját is sokan sértőnek találták, a hatóság azonban azt a 620 jelzés ellenére sem ítélte szexistának