A tej pozitív élettani hatásai miatt, valamint hogy felhívják az emberek, különösen a nők és a gyermekek figyelmét a kalciumbevitel fontosságára, a Nemzetközi Tejszövetség 1957-ben május utolsó keddjét nevezte ki erre a célra, az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezete (FAO) 2001-től már konkrét dátumot, június 1-jét jelöli meg világnapnak.
A gyerekek simogathattak bocit, megnézhették, hogy hogyan kell fejni, közös táncot tanultak és mutattak be, utána megkoronázták Somogy Tejhercegnőjét is, mindezt a magyar tejágazat közösségi márkáját, a tejszív logót viselő egyen-pólókban.
A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács Közösségi Marketing Alapja támogatta a rendezvényt.
A Tej Terméktanács központi Tej Világnapi rendezvénye 2016. június 3-án kerül megtartásra Telkiben, majd további regionális rendezvényekre is sor kerül Szegeden, Szekszárdon, illetve Debrecenben.

