Becsült olvasási idő: 1 perc
Mezőgazdasági öntözés talajvízzel

Egyszerűbbé tennék a mezőgazdasági öntözést talajvízzel. A hosszadalmas engedélyeztetési eljárás helyett a puszta bejelentés is elegendő lenne.

A jövőben egyszerűbb lenne a mezőgazdasági öntözéshez igénybe venni a talajvizet, mivel az 50 méteres mélységet meg nem haladó, kizárólag talajvizet használó, mezőgazdasági öntözési kút létesítését a vízügyi hatóságnak csak be kellene jelenteni Győrffy Balázs és Jakab István törvénymódosító javaslata szerint.

A fideszes országgyűlési képviselőknek a vízgazdálkodásról szóló - 1995-ös - törvényhez benyújtott módosító javaslatát az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága hétfői ülésén mind tárgysorozatba vételre, mind általános vitára egyhangúlag javasolta.

A már meglévő kutakból történő vízkivételt - öntözést - is törvényessé tehetik a gazdálkodók. Emellett a vízügyi hatósági eljárás - azaz a bejelentés - nem jelent többletterhet a gazdálkodóknak, ugyanakkor biztosítja az öntözési vízfelhasználás zökkenőmentességét. Ez az eljárás - a javasolt bejelentési kötelezettség - különbözik egyéb vízjogi engedélyezési eljárásoktól, lényegesen egyszerűbb azoknál – utalt rá Győrffy Balázs.