A miniszteri biztos elmondta: a multiplikátor hatásokat figyelembe véve ez 0,2 százalékkal növeli a GDP-t.
Szerinte a korábbi cafeteria-rendszeren azért kellett mindenképpen változtatni, mert már a
bért helyettesítette, így kizárólag az adó kikerülését szolgálta.
A miniszteri biztos az interjúban úgy fogalmazott: nagyon gyorsan eljöhet az idő, amikor egy világvégi kisvendéglőben is lehet majd SZÉP Kártyával fizetni. Úgy vélte, nem volt szükséges kormányrendeletben előírni a három kibocsátó banknak, hogy mikorra kell átjárhatóvá tenniük az elfogadást. „Ha indulási feltételként szabjuk a közös POS-elfogadást, akkor ma sem lenne egyetlen SZÉP Kártyája senkinek” – mondta.

