Becsült olvasási idő: 0 perc
Miért kellett átalakítani a cafeteria-rendszert?

A SZÉP Kártya csak az idén több mint 20 milliárd forintos pótlólagos forgalmat generál a turizmusban és a vendéglátásban egyaránt, és nem lehet vele kikerülni az adózást – erről a kártya kibocsátásáért felelős miniszteri biztos, Körtvélyessy László beszélt a Világgazdaság hétfői számában megjelent interjúban.

A miniszteri biztos elmondta: a multiplikátor hatásokat figyelembe véve ez 0,2 százalékkal növeli a GDP-t.

Szerinte a korábbi cafeteria-rendszeren azért kellett mindenképpen változtatni, mert már a szép kártyabért helyettesítette, így kizárólag az adó kikerülését szolgálta.

A miniszteri biztos az interjúban úgy fogalmazott: nagyon gyorsan eljöhet az idő, amikor egy világvégi kisvendéglőben is lehet majd SZÉP Kártyával fizetni. Úgy vélte, nem volt szükséges kormányrendeletben előírni a három kibocsátó banknak, hogy mikorra kell átjárhatóvá tenniük az elfogadást. „Ha indulási feltételként szabjuk a közös POS-elfogadást, akkor ma sem lenne egyetlen SZÉP Kártyája senkinek” – mondta.