A helyi húsipar mintegy ezer embert foglalkoztat. Egészen mostanáig azonban nem vagy csak nagyon lassan történt olyan változás, amely a csoport helyzetét megnyugtatóan rendezte volna.
A kormányhatározatból kikövetkeztethető forgatókönyv szerint a 2009-ben létrehozott Pápai Szeletelt és Darabolt Hústermékeket Csomagoló Kft. lesz a helyi húsipar mentsvára. Ez a cég része a pápai húsipari csoportnak, ám a Pápai Hús 1913 Kft.-vel és a Pápa-Ser Kft.-vel ellentétben nem áll csődeljárás alatt. A Pápai Csomagoló Kft. lényegében a város tulajdonában van. Az önkormányzat ugyanis idén márciusban megvásárolta a Nyugat-Agro Kft. és a Dedeko Kft. üzletrészeit, így a cégben 80 százalékos részesedést szerzett. A másik tulajdonos sem túl „távoli”, hiszen az a Pápai Városfejlesztő Kft. A mostani ügylet alapjait nyújtó forrásokat – ahogy szakmai körökben többen már eleve tudni vélték – a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) adná. Ez azonban nem megy egyik pillanatról a másikra. Még akkor sem, ha a végrehajtást illetően a kormányhatározat ellentmondást nem tűrően úgy fogalmaz: azonnal. A Pápai Hús élősertés-beszállítóinak a közelmúltban az agrártárca fizetett némi pénzt egy támogatás keretében, de ezzel a gondok forrását nem szüntette meg.
A cikk ezen a linken folytatódik tovább.

