Ha jó minőségű termékről beszélünk, a jegestea természetesen teából, vízből, gyümölcsből és – a tea kesernyés ízének ellensúlyozására – általában valamilyen édesítő összetevőből (cukor, édesítőszer) áll. Ha a legjobbat szeretnénk választani, valamennyi összetevőt érdemes alaposan megvizsgálni.
Mennyi tea van benne?
A készen kapható jegesteákban nagyon különböző a tea mennyisége, sőt még ugyanazon márka különböző ízei is eltérhetnek ebben. Érdemes a lehető legmagasabb teatartalmú jegestát választani, és arra is fontos figyelni, hogy ez valódi tea, természetes teakivonat legyen.
Mennyi gyümölcs van benne?
Legyen szó fekete, zöld vagy rooibos teáról, a jegestea finom ízét a gyümölcs adja meg. Olvassuk el figyelmesen a címkéket, nézzük meg, hogy valódi gyümölcskoncentrátum van-e benne, és milyen arányban. A jegestea azonban nem gyümölcslé, így ez az arány nem fogja egyik termék esetében sem meghaladni az 1-2 százalékot. Jó példa erre, hogy itthon a legnagyobb mennyiségben vásárolt márka esetében a gyümölcstartalom csak 0,1%. De ha ez az arány már 1% körül mozog, gyümölcstartalom tekintetében jó helyen járunk.

Mitől lesz édes?
Olyan hűsítőt érdemes választani, amelynek 1 deciliterjében 8g alatt van a cukortartalom, és a cukor természetes gyümölcscukor, azaz fruktóz, mert abból jóval kevesebb elég a megfelelően édes íz eléréséhez, mint a répacukorból. A sztíviával való édesítés a másik jó megoldás, hiszen a sztívia tulajdonképpen egy gyógynövény, melynek különböző kivonatait használják a különböző italokban. Nincs kalóriatartalma, így fogyókúrázók is bátran fogyaszthatják.
Tartósítószer-, adalékanyag-mentesség
Ha tudatosan táplálkozunk, már biztosan odafigyelünk arra, hogy mindenből adalékanyag- és tartósítószer-mentes változatot válasszuk. A jegesteák közül is ilyeneket érdemes leemelni a polcokról, hűtőkből.
Csomagolás
Ez az a szempont, amire fokozottan oda kell figyelnünk, ha a környezetünket is óvni szeretnénk. Ha a vásárláskor a PET palackos helyett a végtelenszer újrahasznosítható aludobozosat választjuk, a környezettudatosság mellett tesszük le a voksunkat. Érdemes a kisebb kiszereléseket venni, mert például 2,5 dl jegesteát egyszerre meg tudjuk inni, egy fél literes vagy annál nagyobb palack viszont nagyobb helyet foglal, nehezebb magunkkal vinni, ráadásul, ha úton vagyunk, fel is melegszik, és a jegesteából csak tea lesz hűsítő, frissítő hatás nélkül.

