Zsákba kerültek a malacok a Hajdú-Bihar megyei Újszentmargitán. Ez volt az első állomása a Minden Gyermek Lakjon Jól Alapítvány idei vetőmag és állatosztási akciójának. Itt csaknem negyven malacot osztottak ki a rászorulóknak. Az állatok mellé ötven kilogramm takarmányt is kaptak a rászoruló családok, akik ezeket önerőből nem tudták volna megvenni.
„Ez biztos van hatezer forint, a malac 15-20 ezer forint. De nagyon szép malac, úgyhogy az van 20 ezer” – mondta a híradónak Mészáros István.
120 négyzetméteres veteményeskertet lehet kialakítani ezzel a vetőmagcsomaggal. Az alapítvány csaknem kilencven családnak osztott ebből a csomagból. Az alapítvány kuratóriumának elnöke azt mondta: évről évre egyre kevesebben kérik a segítségüket:
Hegedűs Zsuzsa szerint ennek egyik oka az, hogy a közmunkaprogrammal egyre több korábbi támogatott jutott jövedelemhez.
„A legtöbben 64 ezer forintot nettóban visznek haza. Na most, ha anyuka, apuka hazavisz 64 ezer forintot csak hat hónapig, akkor kiesnek a halmozottan hátrányos helyzetű definíciójából” – mondta Hegedűs Gyula.
Az alapítvány idén 28 településen oszt majd ki vetőmagot, malacot, csirkét és kacsát a rászoruló családoknak.

