„Számos munkahelyet teremtett a somogyi föld” - mondta Gombos Sándor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Somogy megyei elnöke. Nagy lehetőséget látnak Nagyatád, Marcali, Csurgó, Bodrog és Pogányszentpéter polgármesterei a közmunkaprogramban végzett gyümölcs- és zöldségtermesztésben is.
A kevés termőterülettel rendelkező helyi településeknek Szentpéteri Tamás adott tanácsot. A szakember szerint nemcsak jövedelmező, hanem minimális ültetési technológiával, hamar kifizetődő gyümölcsök közé tartoznak a bogyós gyümölcsök. Szamóca, málna, vagy eper termesztésével az önkormányzatok kevesebb anyagi ráfordítással, kis területen, nagy haszonra tehetnek szert.
Szentpéteri Tamás szerint amellett, hogy komoly termesztési hagyományai vannak ezeknek a fajoknak, nagyon jók az ökológiai adottságok is, így Somogyban kiváló minőségű terméket tudnának előállítani. A bogyós termésekre Európában is nagy az igény, akár exportra is lehetne alapozni.

