Becsült olvasási idő: 1 perc
Napok romjain

Szerdánként ugyan kinyit még a régen szebb napokat látott debreceni állatvásár, de alig van forgalom, a bámészkodó több, mint a vevő vagy az eladó.

A debreceni állatvásár valamikor a Tiszántúl, sőt, az egész ország egyik legnagyobbika volt. Az utóbbi hét-nyolc évben azonban a folyamatos hanyatlás jellemzi. Egy rövid időszakra meg is szűnt, majd egy magánvállalkozástól átvette az önkormányzat egyik cége, amely nagyjából két éve üzemelteti. A vásár azonban továbbra is gyenge, eladó és vevőjelölt alig akad, sokan megszokásból, időtöltésből járnak ki a piacra.

Az egyik vásározó elmondta, régebben több napon át is zajlott a vásár, egyik nap disznókat, másik nap lovakat, harmadik nap marhákat lehetett venni. Jellemző, hogy a hétfői napokon annyi sertés volt, hogy alig fértek el a piacon. Most pedig több a nézelődő, mint a jószág.

Egy másik eladó elmondta, egy hathetes bikát és egy négy hetes üszőt, előbbit 75 ezerért, a másik állatot 55 ezerért adná, és ha „olyan kedve van”, akkor ebből a vevő alkudhat, nagyjából 10-15 százalékot. Egyelőre azonban nagyon kicsi az érdeklődés. Hozzátette: még pár ével ezelőtt is komoly állatvásár volt Debrecenben, ami akkor a külföldi, főleg török felvásárlóknak volt köszönhető.