A nitrogénnel dúsított kávék és sörök már nem számítanak akkora kuriózumnak a piacon, de úgy néz ki, a hasonló technikával készült üdítőitalok első fecskéjére mostanáig várni kellett. A múlt idő azért indokolt, mert a Pepsi gőzerővel dolgozik Nitro Pepsi nevű termékének kifejlesztésén. Az innivaló különlegessége, hogy szén-dioxid helyett nitrogént tartalmaz.
A gyártó szerint először hagyományos és vanília ízű verzióval fog kedveskedni a rajongóknak.
Ha valaki már látott például nitrogénes Guinness-t pohárba ömölni, az tudhatja, hogy az ilyen sör viselkedése varázslatos, „vízesésszerű vizuális effektust” jelenít meg az edény falán. A szén-dioxid buborékok nitrogénből képződött, vízben oldhatatlan, kisebb megfelelői a pohár talpa felé veszik az irányt – ez okozza a különleges képi hatást.
A nitrogén buborékok különlegessége ezen felül, hogy enyhítik az innivaló keserűségét, amely ettől édesebbé válik. A szén-dioxid savas, és így felerősíti a keserű ízt a szájpadláson.
A nitrogén nem.
Az utóbbi gázból megszületett buborékok a szénsavnál kevesebb zamatot „radíroznak le” a nyelvről, és így az íz tovább időzik el a szájüregben. A nitrogénes italok emellett állítólag krémesebbek, és lágyabb a textúrájuk.
Ugyan a Nitro Pepsi debütálásának időpontja bizonytalan, a hírek szerint egyes helyeken és eseményeken a gyártó az üdítőt már a közeljövőben elkezdheti megkóstoltatgatni az emberekkel.


