Mint írták, a havi hiány meghaladta a 2,2 milliárd eurót, miközben az év első tizenegy hónapjában összesen közel 30 milliárd eurós mínusz halmozódott fel.
Románia külkereskedelmi mérleghiánya november végére 29,770 milliárd euróra emelkedett – közölte az MTI hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS) friss adataira hivatkozva. Novemberben önmagában 2,260 milliárd eurós deficitet regisztráltak.
A statisztikai hivatal adatai szerint a román export értéke novemberben 8,372 milliárd eurót tett ki, ami 0,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Az import ezzel szemben 5,3 százalékkal csökkent éves összevetésben, és 10,633 milliárd eurót ért el, ami továbbra is jelentős egyenlegromláshoz vezetett.
2025 első tizenegy hónapjában Románia áruexportjának összértéke 89,420 milliárd euróra rúgott, ami 3,9 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Az import volumene ugyanezen időszakban 2,6 százalékkal 119,190 milliárd euróra emelkedett.
A január–novemberi időszakban felhalmozódott külkereskedelmi hiány 1 százalékkal, mintegy 299,6 millió euróval alacsonyabb volt, mint 2024 azonos időszakában, ami mérsékelt javulást jelez éves alapon.
A külkereskedelem döntő része továbbra is az Európai Unióhoz kötődik: az uniós tagállamok részesedése az exportban 71,7 százalékot, míg az importban 72,3 százalékot tett ki.


