Becsült olvasási idő: 1 perc
Nyár végétől drágulhat a baromfi és a tojás

Az ok az aszály, de a várhatóan több lépcsőben végrehajtott áremelés sem kompenzálja majd a veszteségeket, így sok termelő tönkre mehet.

A Napi Gazdaság úgy tudja, az aszálykárok miatt nyár végétől drágulhat a baromfi. A hetekig tartó hőség nagyjából kétmilliárd forint veszteséget okozott a baromfiágazatnak, elképzelhető, hogy már augusztusban megkezdődik a baromfitermékek és a tojás fogyasztói árának az emelkedése – mondta a lapnak Bárány László, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnökségi tagja.

csirkeA várhatóan több lépcsőben végrehajtott áremelés azonban Bárány László szerint nem kompenzálja majd a veszteségeket, ezért több kisebb termelő és vágóhíd is tönkremehet. A károk 20-30 százalékáért a meleg miatti elhullás, a fennmaradó részért pedig a teljesítmény és súlygyarapodás csökkenése felelős. A BTT a jövő héten egyeztet a Vidékfejlesztési Minisztériummal (VM) a veszteségek kompenzálásáról.