A rendelet szerint július 1-től az adókulcs az adóalap 0 százaléka lesz. A hatályos szabályozás szerint a reklámbevételeket 7,5 százalékos adó sújtja 100 millió forint feletti reklámbevétel esetén.
A magyar parlament 2014-ben fogadta el a reklámadótörvényt, amely a magas rekkámadóbevétellel rendelkező vállalatokra progresszív, akár 50 százalékig terjedő adót szabott ki. Az Európai Bizottság szerint ez az eljárás a kisebb vállalatok állami támogatásának minősült, így sértette a közös piacra vonatkozó szabályokat.
2020-ban az Európai Unió Törvényszéke megállapította, hogy a reklámadó nem ütközik az uniós jogba. A reklámadót ezt követően bevezették, de kulcsát azóta is nullán tartották.
2025 végén az Adózóna.hu az adócsomag elemzése alapján arra jutott, hogy idén újból bevezethetik a reklámadót. A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) a kérdésben egyeztetést kezdeményezett a kormánnyal, a reklámadó legalább további egy éves felfüggesztését kérve.
Borítókép: Adobe Stock


