Becsült olvasási idő: 1 perc
Nyitná a bérollót az agrárkamara

Növelni kellene a közfoglalkoztatottak és a versenyszférában dolgozók bére közti különbséget - fejtette ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a Világgazdaságnak.

A lap pénteki számában megjelent cikkben Győrffy Balázs ezt a foglalkoztatási forma kiszorító hatásával indokolta, mondván, a programban kapható bér elmarad ugyan a minimálbértől, de nem eléggé ahhoz, hogy ne legyen vonzóbb annál a bérnél, amelyhez esetleg a nagyobb erőfeszítést igénylő mezőgazdasági munkával juthatnának hozzá az érintettek.

Ugyanakkor azt is javasolják, hogy az állam – a közfoglalkoztatási díjnak megfelelően – részben vagy egészben vállalja át azok bérének közterheit, akiket az őket kikérő vállalkozónak kiközvetít a munkaügyi központ.
Az is szerepel felvetéseik között, hogy a kézimunka-igényes mezőgazdasági műveletek idején úgy ütemezzék a közfoglalkoztatási programot, hogy az ne vegyen el munkaerőt a gazdasági szférától, illetve szükségesnek látják felülvizsgálni a szociális szövetkezetek működésével kapcsolatos pályázatok rendszerét is.