Miközben az élelmiszer-infláció 5 százalék alá csökkent, a kormány újabb termékekre terjesztette ki az árrésstopot. Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint a beavatkozás a kisboltokat hozza nehéz helyzetbe, csökkenti az akciós lehetőségeket, és hosszú távon a gazdasági növekedést is fékezheti.
A szövetség véleményét az alábbiakban változtatás nélkül közöljük.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt kiterjesztette azt új termékekre is.
Az árrésstopot nem kiterjeszteni, hanem kivezetni kellett volna, mert ennek minden feltétele teljesült: az élelmiszer infláció március óta az 5 százalékos határ alatt mozog, és szeptemberben egyáltalán nem növekedtek az árak az előző hónaphoz képest.
Az árak idővel mindenképpen visszatérnek az eredeti pályájukra, de a lakosság addig sem nyertese, hanem vesztese lesz az árrésstopnak. A kiskereskedelem nem tud annyi akciót indítani, amennyit a vevők szeretnének, a települési kisboltok egyre nagyobb bajban vannak, és az intézkedés visszafogja a GDP növekedést is.


