A szervezet az olasz importborokkal kapcsolatos aggályait azonnal jelezte a Földművelésügyi Minisztériumnak és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih). Az illetékes hatóságokat pedig felkérték, hogy a betárolt, vagy már forgalomba került tételek esetében kiemelten ellenőrizzék az olasz eredetű borokat. Emellett felvették a kapcsolatot az olasz társszervezettel is, hogy a magyar fogyasztókhoz is minél gyorsabban eljussanak az olasz borokkal kapcsolatos vizsgálat eredményei.
A tagjait arra figyelmeztette a HNT, hogy ha olasz eredetű – különösen az érintett cégtől származó termékekkel rendelkeznek –, akkor a saját érdekükben zárolják a készleteiket, a már kiszállított árut pedig vonják vissza a polcokról és vegyék fel a magyar hatóságokkal a kapcsolatot. Mindez azért is fontos, hogy az esetleges, nem önhibájukból fakadó törvénysértést elkerülhessék a hazai importőrök.
A HNT célja, hogy a hazai kereskedelemben csak és kizárólag megfelelően ellenőrzött minőségű termékek kerülhessenek a polcokra. Ezért is ösztönözzük évek óta a kereskedőket, hogy a magyar termelők borait részesítsék előnyben beszerzéseiknél – hívta fel a figyelmet a szervezet.

