Becsült olvasási idő: 1 perc
Olasz borokat hívnak vissza a polcokról

Zárolta az egyik legnagyobb olasz borászat – a Cantine Brusa – készleteit az olasz hatóság, és jövedéki törvénysértés vádjával eljárást indítottak a több hazai importőrnek is szállító cég ellen – értesült olasz sajtóforrásokból a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT). - közölte a Napi Gazdaság.

A szervezet az olasz importborokkal kapcsolatos aggályait azonnal jelezte a Földművelésügyi Minisztériumnak és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih). Az illetékes hatóságokat pedig felkérték, hogy a betárolt, vagy már forgalomba került tételek esetében kiemelten ellenőrizzék az olasz eredetű borokat. Emellett felvették a kapcsolatot az olasz társszervezettel is, hogy a magyar fogyasztókhoz is minél gyorsabban eljussanak az olasz borokkal kapcsolatos vizsgálat eredményei.

A tagjait arra figyelmeztette a HNT, hogy ha olasz eredetű – különösen az érintett cégtől származó termékekkel rendelkeznek –, akkor a saját érdekükben zárolják a készleteiket, a már kiszállított árut pedig vonják vissza a polcokról és vegyék fel a magyar hatóságokkal a kapcsolatot. Mindez azért is fontos, hogy az esetleges, nem önhibájukból fakadó törvénysértést elkerülhessék a hazai importőrök.

A HNT célja, hogy a hazai kereskedelemben csak és kizárólag megfelelően ellenőrzött minőségű termékek kerülhessenek a polcokra. Ezért is ösztönözzük évek óta a kereskedőket, hogy a magyar termelők borait részesítsék előnyben beszerzéseiknél – hívta fel a figyelmet a szervezet.