Magyar–orosz viszonylatban a tejtermékkivitel nem jelentős, évente 50–100 tonna. Nagyobb gond, hogy az unió piacán rekedt termékek, elsősorban a lengyel, holland, német sajtok dömpingáron jelennek majd meg a magyar polcokon.
Mélykuti abban bízik, hogy Oroszország engedményeket tesz majd Magyarországnak, ha mi is teszünk gesztusokat. A Magosz elnöke is aggódik. Jakab István a lapnak azt mondta, az unió belső piacán jelennek majd meg azok az áruk, amelyeket az embargó miatt nem lehet kivinni az orosz piacra. A várható túlkínálat komoly gondot okozhat a magyar gazdálkodóknak.

