A Gierlinger termékeket is gyártó Tamási-Hús Kft. az elmúlt években széles körben igyekezett olyan beruházásokat és fejlesztéseket végrehajtani, amelyek a zöldebb termelés irányába mozdítják el a vállalat működését.
Ennek részeként a cég 2023-ra teljes mértékben eléri a karbonsemlegességet úgy, hogy a károsgáz-kibocsátásával azonos mértékben klímabarát projekteket támogat. A támogatott projektek a legmagasabb klímavédelmi sztenderdek szerint kerültek minősítésre így biztosítani tudják, hogy megvalósításuk során ugyanolyan mértékben csökkentik az üvegház hatású gázok kibocsátását, mint a vállalat gyártáshoz köthető karbonlábnyoma.
A zöldítéshez kapcsolódik az is, hogy 2022 decemberére 38 százalékkal sikerült csökkenteni a műanyag-felhasználást az előző évhez képest, de ide sorolható egyebek mellett a 2023-ban megvalósítandó napelem-telepítési törekvések is.

Kiss András, a vállalat energetikai mérnöke bejelentette azt is, hogy a Tamási-Hús Kft. megszünteti a földgázenergia-függőségét, és átállnak propán-bután tüzelésű működésre. Ugyan ez nem óriási beruházás, de komplikált folyamat, aminek kifutása jövő nyárra várható, azaz ekkora tudnának teljesen leválni a vezetékes földgázról, amit a jelenlegi geopolitikai helyzetben nagyon indokoltnak tartanak. A pébégáz a kőolajbányászat mellékterméke, aminek ugyan ment fel szintén az ára, stabilabb és kiszámíthatóbb a beszerzése.
Ami a jövőbeli terveket illeti, már folynak a tárgyalások arról, hogy a tamási önkormányzat fűtési célra is használható termálvízhálózatát miként lehetne a cégre is kiterjeszteni. Ezen felül a település más vállalataival együtt egy speciális energiaközösség létesítésében is részt kíván venni a társaság. Ez a kezdeményezés lehetővé tenné, hogy amikor az egyik cég fogyaszt, a másik termel, és így a vállalatok működtetése jóval költséghatékonyabb és környezetbarátabb lehet.


