A halálok általában valamilyen májprobléma vagy konkrétan alkoholmérgezés, de sokan halnak bele abba, amit részegen tesznek: balesetekben vagy verekedésekben szerzett sérülésekbe. A vizsgálat szerint a halálozási arány hullámzott az elmúlt 30 évben attól függően, épp hogy állt az alkoholtilalom és az átlagos szociális helyzet a különböző elnökök alatt. A kutatók szerint amikor Gorbacsov 1985-ben csökkentette a vodkatermelést és megtiltotta, hogy az emberek délelőtt igyanak, az alkoholfogyasztás a negyedével csökkent. A kommunizmus összeomlásával ez a hatás megszűnt, illetve a halálozások száma is újra emelkedni kezdett.
Hogy Jelcin alatt mi volt a helyzet, azt a cikk folytatásából megtudhatjuk.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Öli a vodka az oroszokat
A tekintélyes orvosi lapban, a Lancetben megjelent tanulmány szerint az orosz férfiak negyede hal meg még 55 éves kora előtt, és az adatok szerint ez legtöbbször a túlzott alkohol-, és főleg a vodkafogyasztás miatt van így. Összehasonlításképpen a brit adatokat hozták fel a tanulmány készítői, ahol az alkohol csak a hasonló korú férfiak halálának 7 százalékáért felel. Az Index írása.
