Becsült olvasási idő: 1 perc
Ön is szeretne jó vágású lenni?

Nyilván az olvasót is lenyűgözte már az a gyorsaság és ügyesség, amellyel a profi séfek az élelmiszereket feldarabolják. Megnyugtatjuk, hogy nincs ezzel egyedül.

A szakértők által prezentált ügyesség épp olyan fontos, mint amilyen impresszív Éppen ezért a következőkben be is mutatunk egy (kettő) „fogást”, amellyel eredményesebben dolgozhatunk az ételek kivitelezésénél. (Nem vállalunk felelősséget a cikkben szereplő módszer kipróbálásából fakadó, esetleges balesetekért.)

Mint mindennél, itt is a szilárd alapok a legfontosabbak. Minden azon múlik, hogy miként is fogjuk meg az eszközt.

Nem a nyelét kell megmarkolnunk, hanem a penge alapjára kell ráhelyeznünk az ujjainkat. A kés élétől természetesen távol kell tartanunk az említett mozgékony testrészeinket, és a penge felső részére kell helyeznünk őket. Az alap egyik oldalára helyezzük a hüvelyk-, a másik oldalára pedig a mutatóujjunkat.

Bár így nem ilyen stabil, ha kényelmesebbnek érezzük, helyezzük a mutatóujjunkat a penge tetejére, és a középső ujjunkat helyezzük a másik oldalra. A lényeg, hogy néhány ujjunkat a nyél helyett a pengére helyezzük.

Ezek után az új fogással már el is kezdhetjük gyakorolni a darabolást.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám