Becsült olvasási idő: 1 perc
Podcast beszélgetés az agráriumról

Nagy István agrárminiszter és Győrffy Balázs NAK-elnök podcast beszélgetése a koronavírus-járvány agráriumra gyakorolt hatásairól.

 A videó Győrffy Balázs Youtube-csatornáján érhető el, illetve meghallgatható a Soundcloudon és a Spotify-on.

 

A beszélgetés során szóba kerültek a helyi piacokkal, az áruforgalommal, a munkaerővel, az agrárium társadalmi megítélésével, az agrártámogatásokkal és az összefogássalkapcsolatos kérdések:

 

·         az önkormányzatok ne zárják be a piacaikat, sőt, hosszabbított nyitvatartásra van szükség;

 

·         az indokolatlan „pánikvásárlások” óta mindenki meggyőződhetett arról, hogybiztosított és az is marad az élelmiszer-ellátás; a mostani helyzetben tudatosult sokakban, hogy milyen nagy jelentősége van a mezőgazdaságnak, az élelmiszeriparnak;

 

·         nagyon fontos az árufuvarozás zavartalansága, az áruk szabad forgalma, ez biztosított, nemzetközi egyezmények is segítik;

 

·         a járványhelyzet elmúltával még inkább kell majd törekedni arra, hogy országhatáron belül tudjuk előállítani a lehető legtöbb terméket, technológiát, és azok üzemeltetését is biztosítani tudjuk;

 

·         április 6-án indul az egységes kérelmek beadása: cél a támogatások mihamarabbi kifizetés, az előlegek mértékének növelése;

 

·         Befolyásolhatja-e a Közös Agrárpolitika tervezését a járvány? Lehet-e munkaerő-hiány a mezőgazdasági idénymunkáknál? Mik a problémák a dísznövényágazatban? Miként nőhet a magyar hal piaca? Az olasz piac szűkülése után hogyan sikerült nagy mennyiségben nyerstejet eladni Macedóniába? Van-e elég takarmány-alapanyag, gépalkatrész?

 

YouTube:

Soundcloud: https://soundcloud.com/gyorffybalazs/covid-19-es-a-magyar-agrarium-beszelgetes-nagy-istvan-agrarminiszterrel-szovetes-podcast-02
Spotify: https://open.spotify.com/episode/61qAod8LHyePZC6HOqCefX?