Becsült olvasási idő: 1 perc
Pontjaikkal segítettek a dm vásárlói

260 dm üzlet vállalt egy-egy kisbaba keresztszülői feladatát, amikor szegény családoknakt juttatott el pelenkát a  Karitászon keresztül. A vásárlók active beauty pontjaikat ajánlhatták fel.

A dm „együtt a babákért” CSR kampánya olyan társadalmilag fontos problémához kapcsolódik, ami világméretű, hiszen a szegénység nem csupán a 3. világ országainak lakosait érinti. Az éhség, a szegénység a világ azon területein is jelen vannak, ahol növekszik a munkanélküliség, és ezáltal a szociális segítségre szoruló családok száma.

A dm Kft., a Pampers és a Katolikus Karitász tavaly novemberben fogott össze azzal a céllal, hogy a segélyszervezet országosan látókörében lévő, leginkább rászoruló kisgyermekes családok, kisbabák mindennapi életét hatékonyan segítse. A 260 dm üzlet mindegyike egy-egy kisbaba keresztszülői feladatát vállalta, amikor az elmúlt időszakban családonként 25 csomag Pampers Sleep&Play pelenkát juttatott el a Karitászon keresztül a kisbabáknak (http://www.dm-drogeriemarkt.hu/content/szolgaltatasok/Egyutt_a_babakert.html).


November és december hónapban a vásárlók is segíthettek. A dm boltokban található infopulton keresztül 30 illetve 200 active beauty pont adományozásával járulhattak hozzá egy-egy kisgyermek heti illetve havi pelenka-csomagjának biztosításához. Ebben az időszakban a vásárlók 756.330 pontot ajánlottak fel erre a célra!

„Ezúton szeretnénk köszöntet mondani Önöknek, hogy az „Együtt a babákért” kampány keretében pontadománnyal támogatták a rászoruló családokat. A kezdeményezés során az Önök segítségével 260 kisgyermeknek tudjuk biztosítani a fél évre elegendő pelenkamennyiséget. Januárban és februárban folyamatosan juttatjuk el a kiválasztott családok részére a pelenkákat, ezzel boldogan indítva az új évüket. Köszönjük önzetlen támogatásukat!”- mondta el Kanyó Roland, PR menedzser.

A pelenkák átadása országszerte összehangoltan folyik. Mostanáig a Karitász egri, székesfehérvári, váci és budapesti központjában került sor az átadásra, tizenegy városba pedig a napokban érkezik meg a segítség.

A folytatásra bíztató megannyi pozitív visszajelzést is figyelembe véve a dm a kampány folytatása mellett döntött, így idén újra lesz „Együtt a babákért” összefogás. A drogéria a jövőben is számít vásárlói nagylelkűségére, hiszen rengeteg kisgyermek vár még a segítségre országszerte.