A probiotikus készítményekkel foglalkozó konferencián részt vevő szakemberek közül a brit Peter Cartwright szerint ezeknek az élő mikroorganizmusoknak az adagolása az emberi szervezet számára számos előnnyel jár. Kiemelte, hogy újabb kutatások bizonyítják a probiotikumok hasznosságát, s éppen ezért szeretnék elérni, hogy az orvoslásban gyógyszerként alkalmazzák az ilyen készítményeket.
A budapesti Szent János kórház belgyógyászati és gasztroenterológiai osztályvezető főorvosának, Székely Györgynek az a meglátása, hogy egyes betegségek kezelésekor a szteroidokkal együtt probiotikumokat is adni kellene a betegeknek, mivel egyes gyógyszerek jelentős mértékben károsíthatják a bélflórát. Beszédében utalt arra is, hogy a tudomány már korábban bebizonyította, az antibiotikumok nem képesek szelektálni a jó és rossz baktériumok között, ezért a szervezetnek szüksége van a jótékony probiotikumokra a bélflóra helyreállításához.
Wacha Judit, a Semmelweis Egyetem sebészeti klinikájának belgyógyász-gasztroenterológus főorvosa úgy gondolja, hogy ezeknek a készítményeknek a megfelelő adagolása számos problémára lehet megoldás, mint pl. a gyermekkori elhízás, cukorszint egyensúlyban tartása vagy a koleszterinszint csökkentése. A doktornő még azt is elmondta, hogy a terhesség kezdetétől javasolja a probiotikumok szedését, hiszen a születendő kisbaba immunrendszere ellenállóbb lesz, a koraszülöttek pedig hamarabb elérik a megfelelő testsúlyt és magasságot.
A szakemberek a probiotikumok hasznossága mellett még említést tettek az emberi bőr baktériumflórájának feltérképezéséről, a száj baktériumállományának pótlásáról és arról, hogy a bélbetegségek hátterében sokszor nem szervi, hanem pszichiátriai betegség áll, amelynél nem elegendő csak a tüneti kezelést igénybe venni.

