Családias hangulatban kezdődött és az egészséges versenyszellem légkörében zárult a már tradicionálisnak mondható „Sztárok, Séfek” rendezvény a Vendég & Hotel szaklap együttműködésével a Metro Vevőakadémián. A megmérettetésen a celebek közül Szabó Győző színész, Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány vezetője, Weisz Fanni modell és Vijut Tvrtko műsorvezető indultak. Velük sorsolták párba a gasztroszakmai oldalt képviselő séfeket, majd a csapatok a szűkös, másfél órás időkorlát miatt azonnal nekiestek a saját pulykájuknak.
A sürgés-forgásban kiderült, hogy sikerült négy teljesen különböző karakterű, vagy legalábbis főzőstílusú sztárt meghívni a versenyre. Szenczy szelíden és csendben segített be partnerének, Szabó a tőle megszokott laza stílusban kommentálta főzés közben az eseményeket. De mégis inkább a másik két sztárvendég szerepelt látványosan és produkálta magát: Tvrtko hosszasan, díszes retorikával ecsetelte a választott étel eredetétét, és a hozzá kapcsolódó gyerekkori élményeit, míg Weisz Fanni komoly lelkesedéssel vetette bele magát a kuktáskodásba, és még egy meghámozott hagymának is tudott örülni. A modellt édesanyja ide is elkísérte, és elárulta, hogy a házimunkák közül nem épp a főzés áll legközelebb Fannihoz.
Tvrtko egyébként már szerepelt gasztroműsorban (Hal a Tortán), ahol egy afrikai ételt készített. Szabó a „Sztárok, Séfek” verseny többszöri résztvevője, főzőshowban még nem szerepelt. A színész elárulta, idegenkedésének oka, hogy szerinte a reality műfaja komolytalanabb, mint egy ilyen verseny.
A másfél óra elteltével a tálalóasztalon négy, kinézetre meglepően hasonló étel sorakozott, a versenyzők pedig kóstolni és értékelni kezdték egymás fogásait. Az eredmény szerint győzött a rutin, vagyis Szabó Győző és séf párja, a szintén többszörös résztvevő Hajdu Zoltán főztje aratta a legnagyobb sikert, ételük a Kötözött Krampulyka fantázianevet kapta. A többiek, vagyis Szenczy, Tvrtko és Weisz mindannyian aktív résztvevői a „Mennyi szeretet fér egy cipősdobozba?” jótékonysági kampánynak. Szenczy a Szeretetszolgálat Alapítvány vezetőjeként főszervező, míg Tvrtko és Weisz az akció hivatalos arcai.

