hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 3 perc
Rangos díjat kaptak a COOP munkatársai

A kereskedelmi csoport hat dolgozóját díjazták az idei Európai Kereskedelem Napján.

Idén is rangos szakmai elismeréseket adtak át november 7-én az Európai Kereskedelem Napja alkalmából, amelynek keretében a COOP Gazdasági Csoport hat dolgozójának kiemelkedő munkáját is díjazták. Az idén tizenkilencedik alkalommal megrendezett szakmai esemény ismét a kereskedelmi ágazat jelentőségére és helyzetére hívta fel a figyelmet, ahol elhangzott: Magyarországon a kereskedelemben mintegy félmillióan dolgoznak, a szektor a GDP 11-12 százalékát állítja elő.

Kiemelkedő elismerésekben részesült a COOP Gazdasági Csoport hat dolgozója is abból az alkalomból, hogy idén tizenkilencedik alkalommal rendezték meg az Európai Kereskedelem Napját, a kereskedelmi szektor legjelentősebb ünnepét. Az esemény minden évben a kereskedelmet, mint a gazdaság egyik legfontosabb szektorát állítja a fókuszba, ahol hagyományosan rangos szakmai elismerésekkel díjazzák az ágazatban dolgozó munkavállalókat. A kereskedelem legrangosabb díjának számító Klauzál Gábor Elismerő Oklevelet vehetett át Hatta József, a Kapos-Coop Zrt. kereskedelmi igazgatója és Fekete Tibor, a COOP Szolnok Zrt. vezérigazgatója. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által alapított Magyar Kereskedelemért Nagydíjat Kovács Ildikó, a Szabolcs-COOP Zrt. 51. számú nyírpazonyi üzletének vezetője, Kőrösi Csaba, a Kop-Ka Zrt. 66. számú iregszemcsei szupermarketének vezetője, Seprényi Erzsébet, a Hajdú-COOP Zrt. 77. számú debreceni üzletének vezetője, valamint Szalai Botond Zsolt, a Tisza-Coop Zrt. frissáru-beszerzési vezetője kapta meg.

Eppel János, a VOSZ elnöke

Az eseményt megszervező VOSZ elnöke, Eppel János beszédében kiemelte: nemcsak a kereskedőknek, hanem a gazdaság egészének is rendkívüli kihívást jelentett az idei év. „Az infláció, a magas kamatok, az energiaválság, az ellátási láncok problémái elől senki sem tud kitérni. Fontos, hogy legyen minden évben egy nap, amikor a kereskedők kerülnek előtérbe, amikor őket, és közülük is a legkiválóbbakat ünnepeljük” – hangsúlyozta a VOSZ elnöke.

Magyarországon a kereskedelemben mintegy félmillióan dolgoznak, a szektor állítja elő a hazai GDP 11–12 százalékát – emelte ki beszédében Krisán László, a VOSZ társelnöke, a kereskedelmi tagozat elnöke. „A teljes magyarországi kiskereskedelmi forgalom (az online és csomagküldő szolgáltatásokkal együtt) tavaly 17 ezer milliárd forintot tett ki. Az idén várhatóan csökken a volumen” – jelezte a szakember. Rámutatott arra, hogy az üzletek száma csökkent: 2021 végén még 112 ezer üzlet működött az országban, számuk azonban tavaly 4600-zal lett kevesebb, és idén is 3–4000 bezárás valószínűsíthető. „Az ellátásbiztonság azonban egy percig sem sérült, amiért hálásnak kell lennünk” – hangsúlyozta a VOSZ kereskedelmi tagozatának elnöke.

Krisán László, a VOSZ társelnöke, a kereskedelmi tagozat elnöke

A rendezvény fővédnöke Dr. Nagy István agrárminiszter kiemelte: a jelenlegi, kihívásokkal teli időszakban a magyar élelmiszer- és feldolgozóipar, valamint a kereskedelem nemcsak stratégiai ágazattá vált, de nemzetbiztonsági szerepet is betölt. „A pandémia, a háború és az energiaválság megmutatta, milyen sérülékenyek a globális kereskedelmi ellátási láncok. Egyre nagyobb szerepet kap a fenntarthatóság, a környezeti, ökológiai hatások mérséklése, miközben átalakulnak a vásárlói szokások” – sorolta a kihívásokat a miniszter, aki szerint tévhit, hogy az importáruk hosszú távon olcsók maradnak. A magyar termékek mellett nem csupán a megbízhatóságuk és minőségük szól, de a fenntarthatósági szempontok, valamint az ellátási láncok biztonsága alapján is érdemes a belföldön előállított árukat előnyben részesíteni. A hazai élelmiszeripar fejlesztése kiemelt kormányzati célkitűzés – hangsúlyozta Nagy István.

Dr. Nagy István, agrárminiszter
balról: Krisán László; Dr. Nagy István; Kovács Ildikó; Pekó László; Eppel János

A rendezvény kapcsán Pekó László, a CO-OP Hungary Zrt. igazgatóságának elnöke kiemelte: „sajnos, az utóbbi időszakban, hónapokban nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen látjuk, hogy a fogyasztás visszaesik. Ez azt jelenti, hogy sok mindent át kell értékelni. Ahhoz, hogy versenyképesek legyünk, továbbra is olyan elhivatott szakemberekre van szükségünk, akik meg tudják tartani a vevőket. Az Európai Kereskedelem Napja alkalmából idén díjazott kollégáink is maximálisan megérdemlik a kitüntetést.” Pekó László hozzátette: „A COOP a magyar élelmiszeripar oldalán áll, de annak versenyképesnek kell lennie, hogy olyan árakat tudjunk biztosítani a vevőinknek, amellyel versenyezni tudunk az importárukat behozó multinacionális cégekkel.”