Október végéig Budapest három villamosmegállójában számlálóval ellátott speciális doboz-visszagyűjtő pontot hoztak létre. Az összepréselt és a gyűjtőbe bedobott dobozok ráadásul jó célt is szolgálnak, hiszen minden 300 doboz után kerékpárokat adományoz a HELL az Igazgyöngy Alapítványnak.
Mihály Eszter, a cégcsoport CSR menedzsere a kampánynyitó sajtótájékoztatón elmondta, hogy a termékek csomagolása jár a legnagyobb környezeti terheléssel. Éppen ezért kiválasztottak egy olyan újrahasznosítható aludobozt, amit alapanyagként megint fel tudnak használni a nemrég megépült dobozgyárban. A begyűjtött dobozokat egy németországi újrafeldolgozással foglalkozó céghez küldik ki, amiből alutekercseket készítenek, és ebből 60 napon belül újból dobozok lesznek a cég zöldenergiával működő gyárában.

A Hello Alu gyűjtőpontot három, forgalmas 4-6-os villamosmegállóban, a Corvin negyed, Harminckettesek tere és Király utcai megállójában lehet megtalálni. Ezeken a pontokon lehet összepréselni és bedobni a gyűjtőbe a dobozokat. Az összegyűjtött aludobozok mennyiségét egy számláló mutatja.
Az Igazgyöngy Alapítvány kommunikációs vezetője, Marosváry Dorottya hozzátette, hogy a 23 éve működő alapítvány céljuk a gyermekszegénység és a generációs szegénység felszámolása. Jelenleg 600 gyerekkel dolgoznak a művészeti iskolájukban, ebből 450 hátrányos helyzetű. Közöttük osztják majd szét egy rajzverseny után a bicajokat.
A sajtótájékoztatón az is kiderült, hogy ez most egy prototípus-kampány, és ez majd az online térben is folytatódik novemberben.


