hero
Store Insider |

Forrás:

MTI
Becsült olvasási idő: 1 perc
Rigó Csaba Balázs maradt a GVH elnöke

Sulyok Tamás köztársasági elnök újabb hat évre kinevezte Rigó Csaba Balázst a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökévé, aki kedden az eskü letétele után átvette kinevezési okmányát a Sándor-palotában – tájékoztatta a versenyhivatal az MTI-t kedden.

A versenytörvény alapján a miniszterelnök javasolja az államfőnek a GVH elnökét, akit az Országgyűlés illetékes bizottsága is meghallgat.

Rigó Csaba Balázs újabb megbízatása 2026. április 15-től hatályos.

Az intézmény vezetője a kinevezési okmány átvételét követően hangsúlyozta:

Magyarország számíthat a nemzeti versenyhatóság szakmai közösségére, amely megvédi a fogyasztók jogait, és biztosítja a tisztességes gazdasági verseny feltételeit. Megtiszteltetés és egyben keresztényi felelősség a magyar nemzetet, a magyar embereket szolgálni

A közlemény felidézi, Rigó Csaba Balázst első alkalommal 2020. április 15-i hatállyal nevezték ki a GVH elnökévé.

Irányítása alatt a nemzeti versenyhatóság 234 versenyfelügyeleti eljárást zárt le, több mint 40 milliárd forint versenyfelügyeleti bírságot szabott ki, és összesen 21 milliárd forint értékben csökkentett bírságot. Az eljárás alá vont vállalkozások több mint 10 milliárd forint közvetlen fogyasztói kompenzációt fizettek.

Borítókép: GVH