A Népszabadság csütörtöki számában írt arról, hogy információi szerint az V. kerületi önkormányzat havonta csaknem tízezer forint adót vetne ki a kiemeltnek számító belvárosi utcák kirakatainak négyzetméterére. Az üzlettulajdonosoknak így havonta akár százezer forintnál is többet kellene fizetniük a vitrinek, illetve üveges üzletportálok után.
Rogán Antal az MTI-hez eljuttatott reagálásában azt írta: „a Népszabadság szokás szerint hazudik. A kirakatok után természetesen semmilyen adót nem kell fizetni a Belvárosban”. A fideszes politikus közlése szerint 1995 óta benne van a helyi közterület-használati rendeletben, hogy „csak azok az üvegportálok kötelesek közterülethasználati díjat fizetni, amelyek több mint 10 centiméterrel kilógnak a fal síkjából. Az ilyen kirakat ritka, mint a fehér holló, tíznél kevesebb van belőle a kerületben”.

