hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Saját forrásból hétmilliárdos beruházást végzett el a sörös cég

A fejlesztéssel 120 százalékkal növelte alumíniumdobozos gyártókapacitását a Dreher Sörgyárak.

Hétmilliárd forintos beruházással 120 százalékkal növelte alumíniumdobozos gyártókapacitását a Dreher Sörgyárak - mondta Békefi Gábor, a cég vezérigazgatója az MTI-nek.

Bai József pénzügyi igazgató hozzátette, hogy a nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházássá nyilvánított fejlesztést saját forrásból finanszírozták. 

Az új gyártócsarnok és modern labor kialakításával, valamint az egyik legmodernebb gyártósor üzembehelyezésével a vállalat közelebb kerül fenntarthatósági céljaihoz is. A Dreher 2030-ra karbonsemlegessé teszi a gyártási folyamatokat. A most befejezett beruházástól kevesebb fajlagos energiafelhasználást várnak, az új sor megújuló forrásból származó csomagoló alapanyag kezelésére és multipack gyártására is képes lesz, teljesen elhagyva a műanyag csomagolást.

Az eddigi óránként 50 ezer dobozról 110 ezerre nőtt a kőbányai üzem gyártókapacitása, így a Dreher a hazai igények kielégítése mellett a tulajdonos Asahi csoporton belül potenciális exportőrré is vált.

A belföldi piacon kiskereskedelmi értékesítésben 82 százalékos arányt tesz ki az aludobozos kiszerelés, és töretlenül nő az ízesített, valamint az alkoholmentes ízesített termékek népszerűsége. A beruházás nyomán komoly versenyelőnye lesz a cégnek, mert már nem szorul importra ebből a csomagolási típusból.

Az 1854-ben alapított Dreher Sörgyárak Zrt. tavaly 74,2 milliárdos árbevétel mellett 3 milliárd forint adózott eredményt ért el az előző évi 63,4 milliárd nettó árbevétel és 2,6 milliárd forintos adózott eredmény után.     

Kiemelt kép: MTI/Balogh Zoltán