Becsült olvasási idő: 1 perc
Semjén visszahozná a boltzárat

Ha tehetné Semjén Zsolt, nem csak visszahozná, de ki is terjesztené az egy év után idén eltörölt kötelező vasárnapi zárva tartást – derült ki a Magyar Időknek adott interjújából.

A KDNP-t vezető kormányfőhelyettes szerint a boltzárral szembeni gazdasági érvek alaptalanok voltak – nem csökkent a munkaerő létszáma és még nőtt is a kiskereskedelmi forgalom –, de mégsem sikerült népszerűvé tenni a dolgozók érdekében hozott döntést, amely a KDNP kezdeményezése volt.

Semjén nem csinált titkot abból, hogy az eltörlésre a boltzárral szembeni MSZP-s népszavazási kezdeményezés miatt került sor.

„Mérlegelni kellett, hogy mi a következménye, ha a két népszavazást (a migrációról szólót és a szabad vasárnapról szólót) egy időben kell megtartani. A kvótareferendum élet-halál kérdés a nemzet számára, ennek eredményét nem lehetett kockára tenni, így nem volt más választás, mint visszavonni.”

Ennek ellenére, szokatlanul kritikusan nyilatkozott Semjén a kormány döntéséről. Ő személy szerint „beleállt volna a népszavazásba”, de a kormány felemás és bizonytalan volt, vagy leginkább hallgatott a kérdésben. 

A Nemzetgazdasági Minisztérium pedig sosem vállalta fel igazán az ügyet. „Ezt nem Varga Mihály személyére mondom” – enyhítette gyorsan a konfrontálódó mondatot Semjén, aki szerint a szabad vasárnap ügyét nem szabad feladni. El kell érni, hogy a szakszervezetek tűzzék zászlajukra és hangoztassák azokat az érveket, amelyek a kötelező zárva tartás mellett szólnak.