Lezárult a „Sokszínű Balaton-felvidék” elnevezésű fotópályázat, amelyet a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai támogatásával indított a Theodora ásványvíz és a Varázslatos Magyarország természetfotó pályázat és természetvédelmi program. A közel három hónapos jelentkezési időszak alatt több mint 300 kép érkezett a szervezőkhöz, amelyből szakmai zsűri választotta ki a legjobb három természetfotót. Az első helyezett Hencz Judit vízi jelenetet ábrázoló ’Kukucs’ című képe lett, a második helyet Ceglédi Ádám rókafivéreket bemutató ’Testvérek’ című fotója szerezte meg, míg a harmadik helyen Borbély Krisztián szintén vizes témájú ’Fekete-fehér partfutó’ című képe végzett.



A nyertesek 100 000-től 300 000 forintig terjedő pénzdíjazásban, valamint értékes ajándékcsomagban részesültek. A pályázatot elbíráló szakmai zsűrit olyan szakemberek képviselték mint Máté Bence, Keleti Éva, Potyó Imre, ifj. Vitray Tamás, Suhayda László, Szilágyi Attila és Tóth Zsolt Marcell.
A verseny ünnepélyes díjátadóján az erős mezőnyre való tekintettel négy különdíjat is kiosztottak: a Varázslatos Magyarország portfólió különdíját Orbán Péter és Micskó Zoltán kapták, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság különdíjával Bercsi Gábor gazdagodott, míg a Szentkirályi Magyarország Kft. különdíját Kiss Andrea vihette haza. A díjátadó részeként kiállítás nyílt a pályázatra benyújtott legjobb fotókból, amelyet az érdeklődők november 27-ig a balatonfüredi Vitorlás Étteremben, ezt követően, november 28-tól pedig az Arácsi Népházban tekinthetnek meg.


