New York Flushing nevű városrészében van egy McDonald's étterem, ami semmiben nem különbözik az összes többitől, ám egy nyugdíjasokból álló csoport egyszerűen imádja a helyet. Az öregek rendszerint reggel érkeznek, rendelnek egy kávét, vagy egy sültkrumplit és egészen estig maradnak.
Az üzletvezetőnek ez egyáltalán nincs ínyére, szerinte a nyugdíjasok elfoglalják az ülőhelyeket és nem fogyasztanak annyit, hogy ez megérje az étteremnek. Martha Anderson a rendőrséget is kihívta, november óta már négyszer dobatta ki velük a csoportot. "Ez egy McDonald's, nem egy nyugdíjasközpont" – mondta Anderson a The New York Timesnak.
Az üzletvezető egy táblát is kitett, miszerint 20 perc alatt el kell fogyasztani a megrendelt ételt, italt. "Meg lehet inni egy nagy kávét 20 perc alatt? Nem, lehetetlen" – mondta a nyugdíjascsoport egyik 77 éves tagja, miután a rendőrség kikísérte.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Sokáig időznek az idősek
Egy nyugdíjasokból álló csoport táncol egy New York-i McDonald's étterem munkatársainak idegein, ugyanis rendszeresen ott tartják találkozóikat, szinte semmit nem fogyasztanak, de egész nap maradnak - olvasható a HVG-n.
