A GLS 2025 júniusában megnyitotta csomagautomata-hálózatát, amelyhez a DPD csatlakozik elsőként, folytatva ezzel a két vállalat Németországban és Csehországban már bevált együttműködését a magyar piacon.
A csomagautomaták népszerűsége megkérdőjelezhetetlen: 2023 szeptembere óta megduplázódott, és mára meghaladja a 9400 darabot a vásárlók rendelkezésére álló automaták száma.
A megállapodás kulcsfontosságú a továbbra is növekvő vásárlói igények kiszolgálásában, hiszen a DPD által szállított csomagok több mint 1400 új automatából lesznek átvehetőek, és 2026 elejétől országosan mintegy 3000 átadópont segíti a rugalmas csomagátvételt a DPD ügyfelei számára – hangsúlyozta a cég közleménye.
„A DPD számára az innováció és a fenntartható működés kéz a kézben jár. A GLS-sel való együttműködés nem csupán hálózatbővítést jelent, hanem egy hatékonyabb logisztikai rendszer felé tett lépést.”
– nyilatkozta Czifrik Szabolcs, a DPD Hungary ügyvezető igazgatója.
„Néhány hete ünnepeltük a 2500. automatánk telepítését, melynek köszönhetően már több, mint 740 településen összesen mintegy 3500 átadópont segítségével biztosítjuk a lehető legrugalmasabb csomagkezelési megoldásokat. A mostani együttműködésünk segítségével még fenntarthatóbbá és több vásárló számára is elérhetővé válik a hálózatunk.”
– hangsúlyozta Balázs Attila, a GLS Hungary ügyvezetője.
Borítókép: GLS Hungary


