Becsült olvasási idő: 1 perc
Százezer embert toboroz Amerikában az Amazon

Több szempontból is indokolt az új teljes- és részmunkaidős pozíciók megnyitása.

Százezer ember felvételét tervezi az Amazon, valamint világszerte megemeli a dolgozói bérét, tolmácsolja a cég bejelentését az Index. A tervek szerint az Egyesült Államokban 2 dollárral, az  Egyesült Királyságban 2 fonttal, több EU-s országban pedig 2 euróval növelik az alkalmazottak bérét. 

A cég 100 ezer új teljes- és részmunkaidős pozíciót nyit az Egyesült Államokban, hogy tartani tudják a lépést a megnövekedett igénnyel az áruk házhoz szállítására. 

„Jelentős növekedést látunk a kereslet terén, ami azt jelenti, hogy soha nem látott mértékben lesz igény a munkákra az idén” – olvasható a cég közleménye. A cég azzal számol, hogy rengeteg ember válik munkanélkülivé a járvány miatt, és őket szeretnék felszívni magukhoz, legalábbis ideiglenesen.