A Nagy Tavaszi Élelmiszergyűjtésre május 8-án és 9-én, pénteken és szombaton kerül sor négy kiskereskedelmi lánc, az ALDI, az Auchan, a Lidl és a Tesco áruházaiban.
Az adományokat az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkénteseinél lehet leadni, a kasszák közelében kijelölt gyűjtőpontokon. A felajánlásokat pénteken 14:00-20:00 óráig, szombaton 8:00-20:00 óráig fogadják.
A nélkülözők számára a készételkonzervek, a rizs, a tészta és a hozzájuk passzoló szószok, a lekvárok és befőttek, valamint a kekszek és édességek jelentik a legnagyobb segítséget – illetve bármilyen, hűtést nem igénylő élelmiszer.
Az összegyűjtött élelmiszereket az Élelmiszerbank ugyanis az egyes áruházak környékén működő karitatív szervezetek közreműködésével juttatja el a helyi nélkülözőkhöz. Az adományokból főként idősek, nagycsaládosok és egyszülős háztartások, családsegítő szolgálatok és gyermekvédelmi intézmények ellátottjai, fogyatékkal élő emberek, hajléktalanok és az ország legelmaradottabb településein lakók részesülnek majd.
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület tartósélelmiszer-gyűjtő kampányai az elmúlt húsz évben az ország legnagyobb jótékonysági összefogásaivá váltak. Több mint egymillió segítő csomagot sikerült eddig összeállítani és rászorulókhoz juttatni azokból az élelmiszerekből, amiket az emberek az Egyesület karácsonyi és tavaszi villámakciói során ajánlottak fel.
A gyűjtések sikerének kulcsa, hogy ez a jótékonyság nem igényel extra erőfeszítéseket: az ember szimplán csak eggyel több csomag tésztát, konzervet vagy csokoládét tesz a kosarába a bevásárlás közben, a megvásárolt terméket pedig leadja a gyűjtőpontokon.
Borítókép: Élelmiszerbank


