Másodszor szervezte meg a Moët & Chandon a Moët Party Day-t, Magyarország idén csatlakozott a rendezvényhez budapesti és balatonfüredi helyszínekkel.
A 270 éves champagne ház találta fel a pezsgős bajnokavatást, a pezsgőpiramis-építést és a hajók pezsgővel való keresztelését, a másfél éve indult The Now kampánnyal pedig a 25-35 éves, a külsőségek helyett a spontán pillanatokra adó célcsoportot is megcélozták, a mostani világnap is ebbe a sorba illik.

Itthon egyelőre ritka, hogy az éttermek pohárral is kínálják a pezsgőt (mivel még csak épül a dolog kultúrája, általában félnek, hogy ha kinyitnak egy palackot, nem megy el a maradék), de június 17-én, szombaton sok helyen így tettek: a Babkában, a Bálna Teraszon, a Bestiában, a GMK-ban, a Hello Baby-ben, a Raqparton, a Rio Sky-ban, a Romkertben és a 360 Barban.
A Kraftban és az Ötkertben dedikált parti is volt, az Arany Kaviárban, a Café Vianban, a Deliziában, a Kollázsban, a Prime-ban és a Tokióban pedig ételekkel párosították a champagne-okat. Balatonfüreden a BelD’or, a BRKLYN Balatonfüred, a Cocomo, a Larus, a Nem Kacsa és az Oscar voltak a szombati poharozós helyszínek.

