A kelléket „Smalt” névre keresztelték, és „az első, az étkezést szórakozássá változtató multiszenzoros eszközként” írják körül a fejlesztők.
Úgy néz ki, ezt a mondhatni „vigadalmi” élményt a telefonjukról beérkező zene kiközvetítésével, a tetején körbefutó színváltós, fénylő gyűrű révén a szoba megvilágításával, illetve a sónak a tartásával tudja kiváltani a fogyasztókból.
„Egy kis sóval, minden finomabb. A só felrázásához és az íz előcsalogatásához lepje meg vendégeit és szájpadlásukat egy szórakoztató és interaktív módszerrel!” a Smalt oldalán ezekkel a szavakkal próbálják beruházásra bírni a vevőket.
Amint azt a fejlesztők kiemelik, a sótartó hordozható, ami jó, mert hordozhatatlan sótartóval nem igazán lehet sózni. A Smalt só- és hangszóró, továbbá asztaldísz, már amennyiben egy világító sószóró asztaldísz lehet.
A Smalt gyártásához állítólag indieGogós közösségi finanszírozás biztosítja majd a kezdő lendületet. Az adománygyűjtő kampány még nem rajtolt el, de a Bluetooth-os sótartó után sóvárgó vásárlók, feliratkozhatnak, hogy az indulásról rögvest értesítést szerezhessenek. A vásárlási igényt először benyújtó fogyasztók a későbbi árból 50 százalékos kedvezményt kapnak.

