Becsült olvasási idő: 1 perc
„Szükség volt a magyartermék-rendeletre”

Kardeván Endre szerint a magyartermék-rendelettel megszüntethető a helyenként még most is tapasztalható kaotikus állapot az élelmiszerek jelölésénél. 

Szükség és igény is volt a magyartermék-rendeletre és az ehhez kapcsolódó jelölési rendszerre Magyarországon, amellyel megszüntethető a helyenként még most is tapasztalható kaotikus állapot az élelmiszerek jelölésénél – jelentette ki Kardeván Endre kedden Budapesten a CBA sajtótájékoztatóján. Az eseményen bejelentették, hogy a közelmúltban a CBA és a Magyar Termék Nonprofit Kft. megállapodott, a jövőben az üzletlánc a hazai saját márkás termékein a kft. által kidolgozott jelöléseket használja.

magyarA Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára hangsúlyozta, a cél, hogy a vásárló egyértelműen tudja, mit vásárol és melyik a magyar termék. A VM elkötelezett abban, hogy minél több magyar termék fogyjon Magyarországon.

A CBA Príma áruházában emlékeztetett arra is: a magyar termék rendelet megalkotása sok időbe és munkába telt, számos társadalmi és uniós egyeztetést kellett folytatni, amíg a rendelet elnyerte mostani formáját.

Felmérések szerint a magyar emberek 60 százaléka – árérzékenysége ellenére – megnézi, hogy a megvenni kívánt áru magyar termék-e, mert csak akkor vesz mást, ha nem kap magyar terméket. Reményét fejezte ki, hogy egyre több magyar áru lesz a boltok polcain, és azokon látható lesz a jelölésükre szolgáló logó is.

Kecskeméti Attila a Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, idáig 85 szerződő partnerrel írtak alá megállapodást a logók használatáról, amely mintegy 1500 terméket jelent.