Becsült olvasási idő: 1 perc
Újra itt a "Támogatjuk a családot" program

2011 és 2012 után ebben a tanévben is meghirdette a „Támogatjuk a családot” rajzpályázatot a Dr. Oetker. A pályázatban résztvevő gyermekek ezrei gondolkodnak el a családról a magyarországi óvodák és általános iskolák pedagógusai vezetésével Advent idején.

Az idei évben változott a pályázat elbírálása annak érdekében, hogy a kisebb (40-100 fős) intézmények közösségei is egyenlőbb eséllyel indulhassanak az 1 milliós fődíjért.

A Dr. Oetker a „Támogatjuk a családot” programmal évek óta segíti az SOS Gyermekfalvak lakóit, és a "versenyen" való részvételre hívja a magyarországi óvodák és általános iskolák tágabb közösségeit is.

Az elmúlt két évben négy-négy hét alatt összegyűlt több mint 9 millió, majd több mint 16 millió online szavazat, az óvodák és iskolák tágabb közösségeinek összefogását bizonyította. Szavazott gyermek-szülő-pedagógus, unokatestvér, szülő, nagymama, nagypapa, sőt kollégák, ismerősök, önkormányzatok.

A család értékeiről tartott foglalkozások után készített alkotásokat az intézmények Karácsonyig tölthetik fel a www.tamogatjukacsaladot.hu oldalról elérhető online pályázati rendszerben.

A tét bruttó 2 millió forint összdíj (fődíj: 1 millió forint, további díjak 4 x 250.000 forint).

A „Támogatjuk a Családot” Program a Dr. Oetker társadalmi célú programja, mellyel célja, hogy mozgósítsa a közösségeket a család, mint egység, jelentőségére, a családban rejlő értékekre és mindazokra, akik számára a család egy kicsit mást jelent.