Az elmúlt hónapokban több mint 15 országban, köztük nálunk is elérhetővé vált a berlini központú Foodpanda csoport. Az online ételszállító platform 20 millió dollárt, azaz 4,5 milliárd forintnyi befektetést nyert el egy befektetői csoporttól. A cég leginkább a feltörekvő piacokra koncentrál társmárkájával, a Hellofoodal együtt, mellyel négy kontinensen több, mint három milliárd embert ér el.
A terjeszkedés egyik jele az a mobil alkalmazás, mely iOS és Android operációs rendszereken is elérhetővé vált. A fogyasztó, így online felületen vagy appon keresztül választhatja ki a kívánt ételt, amit a Foodpanda csak továbbít az étteremnek, amit az készít el és szállít is ki. A terjeszkedés másik jele, hogy itthon idén márciusban felvásárolták az Ételvitel Kft.-t., melynek közel 200 budapesti étteremmel volt kapcsolata.
Ralf Wenzel globális ügyvezető igazgató
mindenkit megdicsért a tőkeinjekció kapcsán: „Elnyerni a bizalmát ennyire ismert és tapasztalt befektetőknek hatalmas eredmény egy ilyen fiatal vállalkozás számára. A tőkének köszönhetően lehetőségünk lesz a még erőteljesebb növekedésre, és még jobban fókuszálunk majd a vásárlói élményre. Célunk, hogy mindenki ránk gondoljon, amikor megkordul a hasa, és ételt szeretne rendelni.”

