Becsült olvasási idő: 1 perc
Tarolnak az internetes áruházak

Az első becslések szerint legalább 19 százalékkal költöttek többet karácsonyi ajándékra az amerikaiak az internetes kereskedelem legforgalmasabb napjának számító Cyber Monday-n, de csökkent a forgalom a fekete pénteken. A Népszabadság Online kitekintője.

A hálaadás napjától, tehát múlt csütörtöktől számított hosszú hétvégén a valóságos népvándorlás indult a meghosszabbított, sokszor éjjel-nappali nyitva tartásra áttért áruházak felé, de az elköltött 57,4 milliárd dollár még így is 2,4 százalékkal kevesebb az egy évvel ezelőttinél. Legutóbb 2009-ben mutattak ki visszaesést a forgalomban, pedig számos kereskedő olyan mélyre szorította le az árait, hogy szinte saját nyereségét tette a vásárlók karácsonyfája alá. A Nemzeti Kereskedelmi Szövetség (NFR) összesítése szerint többen költöttek kevesebbet a hétvégén. A tavalyinál kétmillióval többen mentek el vásárolni – vagy maradtak otthon és tették ezt meg az internetes kereskedésekben. Összesen 141 millióan hódoltak eme szenvedélyüknek. Az átlagos költés 3,9 százalékkal csökkent, és egészen pontosan 407,02 dollárra jött ki.

Miközben a hagyományos kereskedések karácsonyi forgalma megtorpanni látszik, az online áruházaké folyamatosan nő. Az NFR becslései szerint november–decemberi teljes forgalom 3,9 százalékkal 602 milliárd dollárra növekedhet, ebből 82 milliárd dollár az online áruházakban csapódik le, ami 15 százalékos éves bővülést jelent a szektor szereplői számára. 

A cikk itt folytatódik.