Hegedűs Sándor köszöntőjében elmondta: az egy év alatt megvalósuló fejlesztés részeként a 700 négyzetméteres húsüzemet bővítik. A projekt keretében új berendezéseket vásárolnak és a cég működtetéséhez szükséges villamos energia részbeni megtermeléséhez napelemrendszert alakítanak ki. A beruházással 40 új munkahelyet teremtenek a jelenlegi 60 mellé.
Hegedűs Sándor közölte: a beruházás elsődleges célja a hatékonyság növelése, ezért nem tervezik a mintegy 80 termékből álló portfólió számottevő bővítését, a heti gyártókapacitást pedig a mai 25-30 tonnáról legfeljebb 35 tonnára emelik. Tájékoztatása szerint termékeik szűk 10 százalékát saját üzleteikben, túlnyomó többségét hazai piacon értékesítik, ám ma már Németországba és Szlovákiába is szállítanak.
A Hegedűs-Hús Bt. 2016-ban nettó 700 millió forint feletti árbevételt ért el és idén reményeik szerint ezt az összeget sikerül másfélszeresére növelniük. Az eseményen Kovács Sándor Tisza-tavi miniszteri biztos, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei közgyűlés elnöke kiemelte: kedvező változásokat jelez, hogy a Hegedűs-Hús fejlesztése egy olyan térségben valósul meg, ahová hosszú időn keresztül "lasszóval sem sikerült elhozni" a beruházókat. Most pedig egy helyi cég saját erejéből, munkájából és forrásaiból kezdett itt dolgozni és vált sikeressé. A bővítés időzítését kedvezőnek nevezte, hiszen az elmúlt időszakban az emberek egyre több és jó minőségű hústerméket vásárolnak. Ujvári Imre polgármester emlékeztetett: a cég beruházása jó példa arra, hogy egy település nem csak úgy képes fejlődni, hogy külföldi nagyvállalatokat vonz és telepít le, hanem helyi kis- és közepes cégek támogatásával is.

