A lap felidézi: a nemrégiben módosított, a tisztességtelen piaci magatartásról szóló törvény szerint a kereskedők – azonos termékek esetén – nem alkalmazhatnak többé eltérő árrést a magyar, illetve a külföldi árunál. Erre egyébként azért volt szükség, mert sok multi a magyar tej esetében általában harminc, míg a külföldinél nulla százalékos haszonkulcsot alkalmazott.
A lap cikke felidézi: korábban is megbüntették már a Pennyt: 2008 novemberében csaknem 20 millió forintos bírságot szabott ki az agrártárca felügyelete alatt álló Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal, mert az üzletlánc akkor is beszerzési ár alatt értékesítette a másfél százalékos tejet.
A Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára a lapnak elmondta: korábban hat multinacionális üzletlánccal sikerült felvenniük a kapcsolatot, amelyek hajlandók is voltak arra, hogy a külföldi tej helyett magyar terméket árusítsanak, emelve ezzel a gazdálkodóknak fizetett árat. Budai hozzátette, hogy bár az áruházláncokkal történt egyeztetéseken a Penny Market nem akart részt venni, ettől függetlenül a törvény mindenkire vonatkozik.

