A Kreatív információi szerint a Sió tender nélkül vitte át a kreatívfladatokat a DDB-től a Boldhoz. A márka 2011-től 2015-ig a Clusóval dolgozott együtt, majd tavaly meghívásos tenderen a DDB-t választották. A DDB már azt megelőzően is dolgozott a gyümölcslégyártónak, az ügynökség készítette azt a márkastratégiát, amelyre alapozva a korábbi évek kampányai készültek.
“A Sió a cég zászlóshajója, igen ambíciózus terveink vannak, olyan partnert kerestünk, ahol házon belül magas szinten van jelen az üzleti-, a márka- és kommunikációs stratégiai tudás és mindezt a digitális kompetencia teszi teljessé. A BOLD csapata képes komplex választ adni a felmerülő kérdéseinkre. Ezen kívül a brandértés kontinuitása is fontos volt, ezt Majosi Judit és Tordai Péter biztosítja számunkra.” – nyilatkozta a döntésről Aniot Dávid a Sió-Eckes marketingigazgatója.
“A gyümölcslépiac különösen érdekes, hiszen olyan témákkal foglalkozhatunk mint a mindennapi egészség, a hazai termékek felértékelődése, vagy a termékfejlesztés és az innováció. Mindezekhez partnerként hozzászólni, márkamegítélésben és eladásban egyaránt pozitív elmozdulást segítő ötleteket kitalálni, a megvalósításban résztvenni hallatlanul izgalmas kihívás.” – mondta Tóth Tihamér ügyvezető és stratégiai igazgató a Bold részéről.
Megkérdeztük Aniot Dávidot, hogy miért döntöttek a váltás mellett, hiszen alig egy éve kezdték el az együttműködést a DDB-vel. A Sió marketingigazgatója azt válaszolta, hogy ők szerették volna folytatni azt az irányt, amin a Sió évekkel ezelőtt elindult, ami a 2011-es átmárkázásban, vagy a Boldog Gyümölcs-kampányban megjelent. A folyatás garanciáját pedig Tordai Péterben találták meg és nem a DDB-ben.
A Bold első ügyfele a Vodafone volt. Az ügynökség kialakulásáról itt olvashat bővebben.

