A Dohány és Dohánytermék Országos Osztály alakuló ülésén az osztálytagok mellett meghívottként részt vettek a vertikum további jelentős képviselői is. A megalakulást követően a tagok megszavazták az ülés napirendi pontjait. Az osztály kis létszámára való tekintettel az osztálytagok a vezetőség megválasztását a soron következő osztályülésig elhalasztották, amely időpontra az országos kamarai osztályon belüli gazdasági reprezentativitás biztosítása érdekében az országos elnökség további kamarai tagokat vehet fel az osztályba.
A továbbiakban a tagok megvitatták, majd megszavazták az osztály jövő évi munkaprogramját. Az ezt követő kerekasztal-beszélgetésen szó esett az ágazatot jellemző sajátosságokról, problémákról és a legfontosabb célokról, cselekvési pontokról. Az osztály tagjai egyetértettek abban, hogy a dohány ágazat értéket képvisel, így annak fenntartására mindenképp szükség van. Az ágazatban szereplő vállalkozások alacsony száma miatt kiemelten fontos az egész vertikum szereplőinek összehangolt munkája a közös célok elérése érdekében.

