Yagana Shah
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új felállás…

Az „afrodiziákum” szó hallatán legtöbbünknek valószínűleg a lédús eper, a drága osztriga, vagy az ellenállhatatlan csokoládé képe ugrik be először - vélekedik a The Huffington Post. A hagyományos, „szexi” ételek azonban labdába se rúgnak egy nemrégiben kifundált, érzéki édesség mellett.  A Charlie Harry Francis, önjelölt „élelmiszer-feltaláló” ihlette, kék színű jégkrém akár a híres, kék pirulák felhasználását is feleslegessé teheti. Az ötletgazda a nyalánkságot „arousal”-nak nevezte el, ami magyarul kb. ébredést vagy felkelést jelent. Egy szó mint száz: itt a viagrás fagylalt.

A Francis által vezetett és találóan csak „Nyalj belém – finom vagyok” címmel fémjelzett blog szerint az alkotót egy élvonalbeli híresség kérte fel a rendhagyó jégkém kivitelezésére. A hírek szerint a megbízó az egyik buliját óhajtotta feldobni a hideg finomsággal. A pezsgő-ízesítésű fagylalt adagonként 25 milligrammot tartalmaz a férfiak körében népszerű ajzószerből, amely az eredeti készítmény „leglightosabb” kiszerelésében előforduló hatóanyag mennyiségével egyenértékű.

Bár Francist szerződés kötelezi a felkérés bizalmas kezelésére, annyit mindenestre elárulhatott: az ügyfél „nagyon elégedett volt a végeredménnyel”.

Ha az ominózus party-ról, vagy a fagyos készítmény kóstolójáról urambocsá’ lemaradtunk, attól még nem kell kardunkba dőlnünk. Francis a Latin Times nevű újságnak elmondta, hogy bár a fagyi előreláthatóan nem fog kereskedelmi forgalomba kerülni, a mester privát ügyfelek számára változatlanul szívesen elkészíti a buja édességet.

Fordítás: Zamaróczy Ádám